Ukrajinským jednotkám se podařilo odrazit útoky u Charkova a Slovjansku, tvrdí velení armády

Ukrajinské ozbrojené síly odrazily ruské útoky v oblasti Slovjansku na východě Ukrajiny, uvedlo v úterý ráno velení ukrajinské armády. Ukrajinští obránci se kromě toho podle stejného hlášení vypořádali s ruskými útočnými akcemi v Charkovské oblasti, kde ale kvůli ruskému ostřelování podle místní správy za uplynulých 24 hodin zemřelo sedm lidí a dalších 34 utrpělo zranění.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tank proruských vojáků v ulicích Mariupolu

Tank proruských vojáků v ulicích Mariupolu | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Také ranní ostřelování Mykolajivu na jihu země si podle místních úřadů vyžádalo zranění několika civilních obyvatel, informuje agentura Unian. Ruské síly obkličují město Siversk v Doněcké oblasti, tvrdí proruští separatisté.

„Ruští vojáci pokračovali s útoky v okolí Slovjansku s cílem zlepšit své taktické pozice. Žádné protivníkovy akce v této oblasti se nesetkaly s úspěchem,“ stojí ve zprávě generálního štábu ukrajinské armády. „Ukrajinští obránci tvrdě potlačili pokus nepřítele o útok u Dementijivky (v Charkovské oblasti),“ sdělilo rovněž ukrajinské velení.

Při výbuchu auta zemřel Rusy dosazený starosta. Počty atentátů na kolaboranty na Ukrajině stoupají

Číst článek

„Za uplynulých 24 hodin v důsledku ostřelování zemřelo v Charkovské oblasti sedm lidí a 34 bylo zraněno,“ citovala agentura Unian místní správu. Dvě rakety dopadly na otevřené prostranství mezi domy a administrativní budovou přímo v Charkově, podle prvních zpráv ale na místě nejsou zranění.

V Mykolajivu na jihu Ukrajiny byly ráno při ruském ostřelování zasaženy obytné domy a dvě zdravotnická zařízení, sdělil podle ukrajinské agentury Unian gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Zranění podle něj utrpělo nejméně 12 lidí.

Britské ministerstvo obrany ve své pravidelné ranní analýze situace na Ukrajině uvedlo, že Rusko dál zaznamenává drobné územní úspěchy v Doněcké oblasti. Ruská agentura TASS s odvoláním na představitele proruských separatistů Rоdiona Mirošnika informovala, že ruské síly v Doněcké oblasti obkličují město Siversk, které mělo před válkou asi 11 000 obyvatel. 

Ruské rakety dál dopadají na Ukrajinská města. Zasáhly Charkov i Družkivku

Číst článek

Mirošnik prohlásil, že v nejbližší době ruská armáda a proruští separatisté město „osvobodí“, a to s minimálními ztrátami. Ruská vojska podle britského ministerstva také pokračují s útoky na dálnici E40, která zajišťuje zásobování Slovjansku a Kramatorsku.

Rusko se podle Londýna pravděpodobně rovněž uchyluje k netradičním způsobům doplňování prořídlých armádních jednotek a je možné, že verbuje osazenstvo ruských věznic do Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) soukromé vojenské společnosti.

V Oděské oblasti se ruským silám podařilo zničit odpalovací zařízení protilodních střel Harpoon dodaných z USA, oznámil podle agentury Interfax mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme