Moskva tvrdí, že zasáhla sklad střel. Kyjev kvůli útokům rozptýlí zásoby paliv a potravin

Rusko oznámilo, že v sobotu zasáhlo objekty spojené s protivzdušnou obranou Ukrajiny. Mezi cíli byl podle ministerstva obrany sklad střel u Kyjeva a opravna techniky ve Lvově. V tomto městě nedaleko polských hranic byl zasažen také sklad pohonných hmot, připomíná agentura Reuters.

Sledujeme online Moskva/Kyjev (Aktualizováno: 11:03 27. 3. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouř nad Lvovem po ruském útoku

Kouř nad Lvovem po ruském útoku | Foto: Vladyslav Sodel | Zdroj: Reuters

Při útoku na infrastrukturu poblíž ukrajinské metropole Rusko podle svého prohlášení použilo raketu dlouhého doletu vypálenou z plavidla. Sklad raket pro protivzdušné systémy S-300 a střel Buk se podle sdělení ruského ministerstva obrany nacházel v obci Plesecke, ležící přibližně 30 kilometrů jihozápadně od Kyjeva.

Střely s plochou dráhou letu s vysokou přesností Moskva podle svého tvrzení použila při útocích na cíle ve Lvově.

V západoukrajinském městě byly zasaženy dílny, využívané k opravám a modernizaci systémů protivzdušné obrany Tor a S-125, radarových zařízení ukrajinských vzdušných sil, prostředků elektronického vedení boje a zaměřovacích systémů pro tanky, uvedl podle ruské agentury Ria Novosti mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Rozptýlení zásob

Po sobotním útoku ve Lvově hořel také sklad s pohonnými hmotami, ukrajinské úřady nyní oznámily, že požár byl v neděli ráno uhašen. 

Rescuers of the State Emergency Service have put out the fire that occurred at one of the industrial facilities in Lviv, a regional capital in western Ukraine, following a missile attack on March 26. It took more than 14 hours to extinguish the fire.

📷State Emergency Service

09:15 – 27. 03. 2022

813 3628

Poradce ukrajinského ministra vnitra Vadym Denysenko v neděli i v reakci na tyto útoky v ukrajinské televizi oznámil, že Kyjev bude muset rozptýlit zásoby pohonných hmot a potravin.

Denysenko v neděli televizi také řekl, že z Ruska k ukrajinským hranicím směřují čerstvé jednotky, a dají se tak očekávat další snahy ruských sil o pokrok při už více než měsíc trvající invazi Ukrajiny.

zuj, kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme