Ukrajina uvedla, že drží v zajetí 562 ruských vojáků. Mohli by pomoc s obnovou země po válce

Ukrajinská vláda poprvé zveřejnila počet zajatých ruských vojáků. Vicepremiérka Irina Vereščuková upřesnila, že v zajetí se momentálně nachází 562 příslušníků ruské armády a separatistických sil.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto)

Váleční zajatci použiti jako pracovní síla k poválečné ekonomické obnově země nebo budou vyměněni za zajaté ukrajinské vojáky (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Stock Exchange

Náměstek ukrajinského ministra vnitra Jevhen Jenin uvedl, že v souladu s mezinárodními úmluvami mohou být váleční zajatci použiti jako pracovní síla k poválečné ekonomické obnově země nebo budou vyměněni za zajaté ukrajinské vojáky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž o ruských válečných zajatcích

Organizace Human Rights Watch kritizovala Ukrajinu za to, že ruské zajatce nutí před kamerou k veřejnými prohlášením a projevům lítosti.

Válka na Ukrajině trvá už 24 dní. Rusko v sobotu oznámilo, že poprvé použilo hypersonické rakety Kinžal, které zasáhly armádní sklady u Ivano-Frankovska na západě Ukrajiny. Desítky vojáků také zahynuly při ruském útoku na kasárny u města Mykolajev a Kyjev přiznal, že úplně ztratil přístup k Azovskému moři.

Ruských zajatců je tolik, že na Ukrajině založili první zajatecký tábor podle ženevských konvencí pod dohledem Mezinárodního výboru Červeného kříže. Zdroj: Generální prokuratura Ukrajiny.

10:46 – 19. 03. 2022

125 1601

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme