Ukrajina od července zavede vízový režim pro Rusy, oznámil Zelenskyj. Chce tak zvýšit bezpečnost

Ukrajina zavede od 1. července vízový režim pro občany Ruska, uvedl v pátek na sociální síti Telegram prezident země Volodymyr Zelenskyj. Krok je podle něj zapotřebí jako reakce na bezprecedentní hrozby pro ukrajinskou bezpečnost.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zelenskyj v neděli navštívil obléhané město Lysyčansk a nedaleký Soledar

Zelenskyj v neděli navštívil obléhané město Lysyčansk a nedaleký Soledar | Foto: Ukrainian Presidential Press Service | Zdroj: Reuters

„Podle rozhodnutí plánovaného kabinetem ministrů Ukrajina zavede od 1. července 2022 vízový režim pro ruské občany,“ uvedl prezident. Šéf jeho kanceláře Andrij Jermak později upřesnil, že vláda už rozhodnutí přijala.

„Bezpečnost je dnes prioritou,“ doplnil Jermak a prohlásil, že po zavedení vízové povinnosti pro ruské občany je na Ukrajině společenská poptávka.

Ukrajinský kabinet by měl v pátek také přijmout rozhodnutí o vypovězení některých smluv uzavřených mezi Ukrajinou a Ruskem, dodal Zelenskyj.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme