U Chersonu zemřelo šest pyrotechniků. Při odminování se dostali pod ruskou palbu

Moskvou dosazená správa na Krymu v sobotu uvedla, že ruská protivzdušná obrana sestřelila nad poloostrovem dvě ukrajinské balistické střely Hrim-2. Oznámení přichází ve stejný den, kdy Ukrajinci potvrdili, že se jim poprvé podařilo sestřelit ruskou hypersonickou raketu Kinžal. Tvrzení nebylo možné nezávisle ověřit. Zároveň v ukrajinské Chersonské oblasti zemřelo šest pyrotechniků, kteří se během odminování dostali pod ruskou palbu.

Sledovali jsme online Kyjev/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští pyrotechnici pracují na tom, aby osvobozený Cherson zbavili min

Ukrajinští pyrotechnici pracují na tom, aby osvobozený Cherson zbavili min | Zdroj: Reuters

„Nad Krymem byly sestřeleny dvě balistické rakety Grom-2,“ napsal na telegramu poradce šéfa správy anektovaného poloostrova Oleg Krjučkov s odkazem na ruské označení těchto střel. Šéf správy Sergej Aksjonov předtím uvedl, že ukrajinský útok balistické rakety Grom-2 nezpůsobil žádné oběti ani škody.

Z ruského zajetí se na Ukrajinu vrátilo 45 obránců mariupolského Azovstalu. Kreml dostal zpět tři letce

Číst článek

Server RBK-Ukrajina s odvoláním na místní telegramové kanály uvedl, že přístavem Sevastopol v sobotu během dne opakovaně zněly výbuchy a že pracovala protivzdušná obrana.

Velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk v sobotu na telegramu potvrdil, že ukrajinští vojáci ve čtvrtek nad Kyjevem sestřelili ruskou hypersonickou střelu Kinžal.

Využili k tomu protiraketový systém Patriot, který Ukrajině poskytli západní spojenci. Šlo by o první případ, kdy se Ukrajincům tuto moderní ruskou střelu podařilo zlikvidovat.

Taktické balistické rakety Hrim-2 s dostřelem až 500 kilometrů představila Ukrajina v roce 2018. Neexistují však spolehlivé informace o tom, že je ukrajinská armáda skutečně zařadila do služby.

Pyrotechnici v Chersonské oblasti

„Při plnění odminovacích úkolů v Chersonské oblasti se naši pyrotechnici dostali pod palbu. Šest našich specialistů bylo zabito. Další dva, včetně zdravotnice, byli zraněni a v současné době jsou hospitalizováni. Zničena byla také technika,“ uvádí se v prohlášení služby pro mimořádné situace.

Wagnerovci předají pozice u Bachmutu Kadyrovovým bojovníkům, uvedl Prigožin

Číst článek

Ukrajinská armáda Cherson a s ním i část přilehlé oblasti osvobodila po měsících ruské okupace loni na podzim.

Od té doby ukrajinští pyrotechnici pracují na tom, aby osvobozené území zbavili min. Rusové se stáhli na protější břeh řeky Dněpr a město a jeho okolí pravidelně ostřelují.

Ve středu zahynulo při ruském ostřelování Chersonské oblasti 21 lidí a dalších téměř pět desítek bylo zraněny. V Chersonu od pátku platí zákaz vycházení, které úřady zdůvodnily chystanou operací bezpečnostních složek.

mfk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme