Válka v Afghánistánu se může zhoršit, varuje nový velitel

Boje v Afghánistánu se můžou zhoršit. V americkém Senátu před tím varoval generál David Petraeus, kterého navrhl prezident Barack Obama jako hlavního velitele amerických a spojeneckých jednotek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama a David Petraeus

Barack Obama a David Petraeus | Zdroj: ČTK

Úroveň násilí v Afghánistánu v posledních letech výrazně vzrostla, připouští generál Petreaus, který před branným výborem Senátu odpovídal na otázky zákonodárců.

„Taliban a jeho spojenci navíc až do letoška rozšiřovali rozlohu území, které kontrolují. V tomhle roce se nám ale podařilo zajistit bezpečnost v několika regionech,“ dodal Petraeus.

Branný výbor Senátu doporučil jeho potvrzení ve funkci velitele. Je pravděpodobné, že zbytek zákonodárců doporučení přijme.

Generál Petraeus pak nahradí generála McChrystala. Tomu se stala osudným posměšná kritika washingtonských politiků a poradců prezidenta Obamy v článku pro časopis Rolling Stone.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme