Válka v Iráku terčem kritiky americké opozice

Američtí demokraté nenechávají republikánskou vládu na pokoji kvůli válce v Iráku. Demokratičtí kongresmani požadují, aby jim Bílý dům předkládal pravidelné čtvrtletní zprávy o postupu v Iráku a aby se odpovědnosti postupně ujímali sami Iráčané. Mezi kritiky je i newyorská senátorka Hillary Clintonová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památník 2. světová války ve Washingtonu | Foto: Miroslav Konvalina

Hlasy Bushových kritiků neutichly ani po odletu prezidenta do Asie. V Bílém domě museli zřídit zvláštní tým, který má okamžitě odpovídat na kritiky z řad opoziční strany.

Při krátké zastávce na Aljašce George Bush na své oponenty, kteří ho obviňují, že zmanipuloval informace o tajných služeb před válkou v Iráku, ostře zaútočil a prohlásil, že je nezodpovědné, když opoziční demokraté tvrdí, že jeho vláda před invazí do Iráku oklamala Američany.

Osobou, která zmanipulovala důkazy a oklamala svět, byl podle prezidenta Bushe jen a jen Saddám Husajn. Prezident se brání tím, že měl před válkou v Iráku stejné informace, jako představitelé Kongresu, kteří invazi velkou většinou schválili.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme