Válka v Iráku terčem kritiky americké opozice

Američtí demokraté nenechávají republikánskou vládu na pokoji kvůli válce v Iráku. Demokratičtí kongresmani požadují, aby jim Bílý dům předkládal pravidelné čtvrtletní zprávy o postupu v Iráku a aby se odpovědnosti postupně ujímali sami Iráčané. Mezi kritiky je i newyorská senátorka Hillary Clintonová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památník 2. světová války ve Washingtonu | Foto: Miroslav Konvalina

Hlasy Bushových kritiků neutichly ani po odletu prezidenta do Asie. V Bílém domě museli zřídit zvláštní tým, který má okamžitě odpovídat na kritiky z řad opoziční strany.

Při krátké zastávce na Aljašce George Bush na své oponenty, kteří ho obviňují, že zmanipuloval informace o tajných služeb před válkou v Iráku, ostře zaútočil a prohlásil, že je nezodpovědné, když opoziční demokraté tvrdí, že jeho vláda před invazí do Iráku oklamala Američany.

Osobou, která zmanipulovala důkazy a oklamala svět, byl podle prezidenta Bushe jen a jen Saddám Husajn. Prezident se brání tím, že měl před válkou v Iráku stejné informace, jako představitelé Kongresu, kteří invazi velkou většinou schválili.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme