Valonsko se brání narčení z ošklivosti

Nízkonákladové aerolinie Wizzair jsou terčem kritiky vlády belgického regionu Valonsko. Její ministr financí zodpovědný i za leteckou dopravu odmítá negativní hodnocení města Charleroi, u kterého je letiště používané levnými leteckými společnostmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží v Charleroi | Foto: Pavel Novák

Valonský ministr André Antoine žádá letiště v Charleroi, aby neprodleně vyzvalo zodpovědné pracovníky Wizzairu k zastavení distribuce jejich palubního magazínu.

Nelíbí se mu popis města jako nepříliš atraktivního místa v Belgii. Vadí mu hlavně věty o tom, že zdejší dálnice má jediný účel. Sevřít město a oddělit skličujícím dojmem působící domy od všudypřítomných továren.

Podle časopisu stačí dvacet minut k poznání, že toto poddolované město trpí nedostatkem příležitostí. Vcelku pravdivý popis označil valonský ministr za nepřijatelný a nechce připustit, aby soukromá společnost využívající letiště házela špínu na celý region. Po společnosti létající právě z Charleroi i do Prahy, Budapešti nebo Sofie chce stažení palubního magazínu.

Pavel Novák, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme