VIDEO: Pes moldavské prezidentky kousl Van der Bellena. Rakouský prezident to vzal s humorem

Rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena pokousal během státní návštěvy Moldavska pes jeho hostitelky, moldavské prezidentky Maii Sanduové. Drobné zranění mu ošetřili náplastí. Informovala o tom agentura APA, podle níž Van der Bellen vzal věc s humorem.

Video Kišiněv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moldavská prezidentka Maia Sanduová, její pes, slovinská prezidentka Natasa Pirc Musar a rakouský prezident Alexander Van der Bellen

Moldavská prezidentka Maia Sanduová, její pes, slovinská prezidentka Natasa Pirc Musar a rakouský prezident Alexander Van der Bellen | Foto: Maia Sandu via Facebook | Zdroj: Reuters

Když v jeden okamžik chtěl rakouský prezident zvíře pohladit, krátce na něj zaútočilo a přivodilo mu lehké poranění na ruce.

„Šlo o malé zranění, které bylo ošetřeno náplastí. Spolkový prezident je v pořádku,“ řekla mluvčí rakouského prezidenta Inge Hausbichlerová.

Incident se odehrál v kišiněvské rezidenci Sanduové, která na setkání přivedla svého domácího mazlíčka, neboť věděla, že její protějšek je sám majitelem psa. Moldavská prezidentka se za chování svého psa omluvila a řekla Van der Bellenovi, že byl rozrušený kvůli všem lidem, kteří se kolem něj pohybovali.

Moldavská televizní stanice TVR scénu natočila a ta se k nelibosti kanceláře prezidentky okamžitě ocitla na sociálních sítích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme