Varování obyvatel New Yorku před útoky teroristů trvá

Hrozba teroristických útoků na newyorské metro stále trvá. Starosta města Mike Bloomberg oznámil, že má konkrétní informace o chystaných atentátech a toto varování prodloužil i na dnešek. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti má ale pochybnosti o důvěryhodnosti zdrojů, které na možné atentáty upozornily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní opatření v New Yorku | Foto: Miroslav Konvalina

Varování, které se americkým zpravodajským službám podařilo získat od zdroje v Iráku uvádí, že skupina teroristů plánuje umístit do newyorského metra až 19 bomb. Měly by být ukryté v aktovkách, kufrech nebo v dětských kočárcích. Nálože by měly být odpáleny na dálku.

Starosta New Yorku Mike Bloomberg tvrdí, že takové konkrétní varování dostaly jeho úřady poprvé. Zdroje na ministerstvu vnitřní bezpečnosti ve Washingtonu tvrdí, že tyto informace sice byly konkrétní, ale mají pochybnosti o jejich důvěryhodnosti.

Starosta Bloomberg nadále stojí za svým rozhodnutím. Tvrdí, že varovat obyvatelstvo osmimiliónové metropole bylo správné.

Olga Baková, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme