Varšava a Moskva chtějí znovu standardní sousedské vztahy

Polsko není pro Rusko hrozbou - tou ale bude americká protiraketová základna, konstatoval ve Varšavě ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Postoje obou zemí se sice pod dnešních jednáních nesblížily, Varšava a Moskva ale chtějí obnovit standardní sousedské vztahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S. Lavrov a R. Sikorski | Zdroj: ČTK

Šéf ruské diplomacie se Varšavě snažil zahladit nepříjemný dojem, který vyvolaly nejnovější hrozby jednoho z ruských generálů. Ten strašil Polsko a Česko jadernými raketami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž M. Dorazína o návštěvě šéfa ruské diplomacie v Polsku

Ruský generální štáb nemá strach z Polska. Starost mu dělají prvky strategických raketových systémů Spojených států. "Nemůžeme ignorovat fakt, že se blíží k naší hranici," prohlásil Sergej Lavrov. Podle jeho slov to podkopává strategickou stabilitu a rovnováhu sil - ruští stratégové musí s americkým zařízením ve svých plánech počítat.

Ministr Sikorski se pokoušel Sergeje Lavrova přesvědčit, že Polsko i Spojené státy mají zájem na partnerských vztazích s Ruskem: "Potvrdil jsem panu ministrovi, že jsme připravení diskutovat o prostředcích na obnovení důvěry. Jsme otevření na jakékoli konzultace," uvedl ministr Sikorski.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme