Varšava koriguje informace o telefonátu B. Obamy

Kancelář polského prezidenta Lecha Kaczyńského dementovala své předchozí prohlášení, podle něhož příští americký prezident Barak Obama slíbil, že bude pokračovat v projektu protiraketové obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odpálení antiraket | Foto: Kwai Web

Podle prezidentova mluvčího Michala Kamińského v telefonickém rozhovoru mezi Lechem Kaczyńskim a Barakem Obamou žádné konkrétní deklarace nepadly.

Přání bylo zřejmě otcem myšlenky. Šéf prezidentské kanceláře Piotr Kownacki potvrdil, že Barak Obama chce pokračovat v budování americké základny v Polsku a radaru v Česku: "Pan Obama se dotkl otázky protiraketové obrany a řekl, že chce rozptýlit veškeré pochybnosti. Jeho administrativa bude pokračovat v tomto programu a nepředpokládá žádné významnější změny."

Prezidentův tajemník Michal Kamiňski ale v televizní debatě tvrdil pravý opak: "Pan prezident Obama nedeklaroval nic, co by se týkalo otázky protiraketového štítu."

Polská vládní koalice i levicová část opozice tyto protichůdné výroky označily za důkaz toho, že kancelář hlavy státu nepracuje profesionálně a dostává své zahraniční partnery do nepříjemných situací.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme