Varšava koriguje informace o telefonátu B. Obamy

Kancelář polského prezidenta Lecha Kaczyńského dementovala své předchozí prohlášení, podle něhož příští americký prezident Barak Obama slíbil, že bude pokračovat v projektu protiraketové obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odpálení antiraket | Foto: Kwai Web

Podle prezidentova mluvčího Michala Kamińského v telefonickém rozhovoru mezi Lechem Kaczyńskim a Barakem Obamou žádné konkrétní deklarace nepadly.

Přání bylo zřejmě otcem myšlenky. Šéf prezidentské kanceláře Piotr Kownacki potvrdil, že Barak Obama chce pokračovat v budování americké základny v Polsku a radaru v Česku: "Pan Obama se dotkl otázky protiraketové obrany a řekl, že chce rozptýlit veškeré pochybnosti. Jeho administrativa bude pokračovat v tomto programu a nepředpokládá žádné významnější změny."

Prezidentův tajemník Michal Kamiňski ale v televizní debatě tvrdil pravý opak: "Pan prezident Obama nedeklaroval nic, co by se týkalo otázky protiraketového štítu."

Polská vládní koalice i levicová část opozice tyto protichůdné výroky označily za důkaz toho, že kancelář hlavy státu nepracuje profesionálně a dostává své zahraniční partnery do nepříjemných situací.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme