Ve Varšavě nouzově přistálo letadlo bez předního podvozku. Na palubě bylo 63 lidí

Na varšavském mezinárodním letišti Frédérica Chopina ve středu kolem 19. hodiny kvůli selhání předního podvozku nouzově přistálo letadlo. Let LO3924 polské společnosti Eurolot mířil do Varšavy z Krakova. Mimořádná událost se obešla bez obětí, informovalo varšavské letiště.

Aktualizováno Varšava (Aktualizováno: 23:45 10. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Let LO3924 společnosti Eurolot mířil do Varšavy z Krakova | Foto: Martin Ino | Zdroj: Twitter

Na palubě bylo 59 cestujících a čtyři členové posádky, uvádí krakovská redakce deníku Gazeta Wyborcza. Letiště na twitteru informovalo o tom, že proběhla záchranná operace a všichni cestující byli z letadla evakuováni.

Z fotografie letadla, kterou pořídil jeden z cestujících, je patrné, že letadlo zůstalo po přistání ležet na letištní ploše na přední části trupu.

Podvozek se vysunul

Mluvčí LOT Adrian Kubicki uvedl, že se přední podvozek před přistáním normálně vysunul, při kontaktu s přistávací drahou však nezůstal v pevné poloze a stroj přistával na trupu.

Portál onet.pl identifikoval typ letadla jako Bombardier Q400. Jde o turbovrtulové úzkotrupé dopravní letadlo určené pro přepravu osob na regionálních linkách.

Letiště bylo kvůli incidentu více než čtyři hodiny uzavřeno. Lety se dokláněly do Gdaňska, Vratislavi a Krakova.

Na místo dorazila komise pro vyšetřování leteckých nehod i ministr infrastruktury Andrzej Adamczyk.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme