Varšava si od změny v Kremlu příliš neslibuje

Polští politici přijali výsledek ruských prezidentských voleb zdrženlivě. Podle převažujících názorů nelze počítat se zlepšením nepříliš dobrých rusko-polské vztahů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšavský Palác kultury | Foto: FlyingV

Polská levice má pro Rusko tradičně větší pochopení než polská pravice. Levicoví politici přesto hodnotí vývoj v Rusku velmi opatrně: "Bude to těžké. Ruské a polské názory na řadu problémů se diametrálně liší: Polsko je pro integraci Ukrajiny do Evropské unie a NATO, zatím co Rusko je proti. My podporujeme běloruské demokraty a Moskva Lukašenka. Respektujeme nezávislost Kosova a Rusko ji neuznává," připomněl hlavní rozdíly exprezident Aleksander Kwaśniewski.

Jeho nástupce Lech Kaczyński právě dnes jednal s gruzínským prezidentem Michailem Saakašvilim: "Neukrývám, že Polsko podporuje evropské řešení pro Gruzii a její účast v NATO," uvedl polský prezident a to je další sporný bod mezi Varšavou a Moskvou.

O prezidentských volbách v Rusku si přečtete ZDE.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme