Varšavany vyděsily falešné bomby

Odměnu tři čtvrtě milionu korun vypsaly polské úřady za informace o pachatelích včerejšího falešného bombového poplachu ve Varšavě. Policie našla na 11 různých místech hlavního města celkem 13 atrap, které vypadaly jako skutečné bomby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metro ve Varšavě | Foto: www.jubi.buum.pl

Přesvědčivě vypadající atrapy bomb vystrašily obyvatele polské metropole. Podle policie je museli vyrobit lidé, kteří mají s bombami zkušenosti - krabice obsahovaly dokonce i prášek, který měl zmást policejní psy.

Podle varšavského primátora Lecha Kaczyńského nejde ani o nejapný žert, ani o čin psychicky vyšinutých osob. "Toto bylo něco jiného než předchozí falešné poplachy. Není možné, aby psychicky nemocní lidé připravili tak koordinovanou akci," řekl Kaczyński.

Podle některých zdrojů mohou být pachateli polští gayové, kteří tím protestovali proti kandidatuře Lecha Kaczyńského na prezidenta. Kaczyński jako varšavský primátor letos zakázal Pochod rovnosti gayů a lesbiček.

Není ale vyloučeno, že mohlo jít o předvolební provokaci opačného tábora - katolické organizace Celopolská mládež, která se nepovolený Pochod rovnosti pokoušela zastavit.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme