Varšavou v sobotu projde "pochod normálnosti"

Primátor Varšavy Lech Kacziński povolil sobotní Pochod normálnosti. Organizuje ho katolická Celopolská mládež na protest proti nepovolenému pochodu rovnoprávnosti gayů a lesbiček, který centrem Varšavy prošel minulou sobotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staré město ve Varšavě | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Varšavský primátor a kandidát na prezidenta Lech Kaczyński nejdříve nechtěl povolit ani Pochod normálnosti. Ulice Varšavy podle něj nebudou sloužit k demonstraci žádné sexuální orientace. Dnes ale změnil názor.

Celopolská mládež, která je odnoží krajně pravicové Ligy polských rodin, slíbila, že nebude bránit dopravě a protest se uskuteční spíše formou mítinků na čtyřech místech v centru polské metropole.

Záměr organizátorů upřesnil Radoslaw Parda: "Chceme upozornit na to, že normální je svazek muže a ženy, a že v Polsku není uzákoněno registrované partnerství," uvedl šéf Celopolské mládeže.

Proti Pochodu normálnosti není ani policie - neočekává, že by příslušníci gay a lesbických hnutí v sobotu vyvolávali potyčky se svými odpůrci.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme