Varšavský primátor vypsal odměnu na odhalení anonyma

Primátor Varšavy Lech Kaczyński vypsal odměnu 150 tisíc zlotých - tedy více než milion korun - za informace vedoucí k dopadení anonyma, který včera oznámil, že v metru je časovaná bomba. Město muselo evakuovat více než 20 tisíc cestujících a podzemní dráhu na tři hodiny uzavřelo. Ani dnešek nebyl ve Varšavě úplně klidný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzavřené varšavské metro | Zdroj: ČTK

Podle agentury PAP musela policie prověřit dvě velká nákupní centra. Tentokrát se ale akce obešla bez evakuace jejich návštěvníků a zaměstnanců.

Policie také vyšetřuje jednoho Brita pákistánského původu, žijícího v Lublinu, který mohl mít podle médií kontakt s teroristy v Londýně. Podezřelý Brit je zatím na svobodě, polská policie čeká na informace od britských kolegů.

"V tomto stádiu je předčasné hovořit o deportaci Brita z polského území," řekla mluvčí Agentury pro vnitřní bezpečnost v Lublinu Agata Studenny.

Podle médií Brit rozeslal několik e-mailů radním v Lublinu. Údajně je žádal, aby povolili stavbu mešity, a hrozil svatou válkou. Policie nyní zkoumá obsah jeho počítače.

"Teprve po dokončení expertízy pevného disku budeme moci říci, kolik takových zpráv poslal, komu byly určeny a jaký je jejich obsah," uvedl mluvčí obvodní prokuratury Andrzej Jerzyński.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme