Varšavský primátor vypsal odměnu na odhalení anonyma

Primátor Varšavy Lech Kaczyński vypsal odměnu 150 tisíc zlotých - tedy více než milion korun - za informace vedoucí k dopadení anonyma, který včera oznámil, že v metru je časovaná bomba. Město muselo evakuovat více než 20 tisíc cestujících a podzemní dráhu na tři hodiny uzavřelo. Ani dnešek nebyl ve Varšavě úplně klidný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzavřené varšavské metro | Foto: ČTK/AP

Podle agentury PAP musela policie prověřit dvě velká nákupní centra. Tentokrát se ale akce obešla bez evakuace jejich návštěvníků a zaměstnanců.

Policie také vyšetřuje jednoho Brita pákistánského původu, žijícího v Lublinu, který mohl mít podle médií kontakt s teroristy v Londýně. Podezřelý Brit je zatím na svobodě, polská policie čeká na informace od britských kolegů.

"V tomto stádiu je předčasné hovořit o deportaci Brita z polského území," řekla mluvčí Agentury pro vnitřní bezpečnost v Lublinu Agata Studenny.

Podle médií Brit rozeslal několik e-mailů radním v Lublinu. Údajně je žádal, aby povolili stavbu mešity, a hrozil svatou válkou. Policie nyní zkoumá obsah jeho počítače.

"Teprve po dokončení expertízy pevného disku budeme moci říci, kolik takových zpráv poslal, komu byly určeny a jaký je jejich obsah," uvedl mluvčí obvodní prokuratury Andrzej Jerzyński.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme