Vaši válku nechceme, vzkazují demonstranti Bushovi

Na dvacet tisíc lidí protestovalo v ulicích Berlína vpředvečer návštěvy amerického prezidenta George Bushe. Různé organizace i politické strany využily této příležitosti k vyjádření nesouhlasu s vojenskou politikou USA. Přímo v centru německé metropole demonstrace sledoval zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Berlíně | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský o demonstraci v Berlíně

"Vaši válku nechceme, pane prezidente" - tak zní poselství tisíců Berlíňanů Georgi Bushovi. Proti jeho příjezdu do německé metropole demonstrují stoupenci levice, zejména Strany demokratického socialismu, která spoluvládne v Berlíně, a Zelených, kteří tvoří vládní koalici. Účastníků protestní akce je tolik, že se nevejdou ani na širokou třídu Karla Marxe u Alexandrova náměstí v centru Berlína. Celou akci střeží kordony policistů. K žádným potyčkám ale dosud nedošlo. Jediným incidentem bylo, když představitelku Zelených polil nespokojený volič - ekolog limonádou Fanta.

Na bezpečnost amerického prezidenta během jeho návštěvy v Německu má dohlížet asi 10 tisíc německých policistů a 600 amerických agentů. Půjde o největší bezpečnostní akci související s příjezdem zahraničního státníka do Berlína.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme