Vatikán nebo opera La Scala. Italská armáda chrání nejznámější památky před terorismem

Nejznámější italské památky stále chrání vojáci. Takzvaný Islámský stát totiž v minulosti hrozil například obsazením Svatopetrské baziliky ve Vatikánu. Armáda i policie hlídá také milánskou katedrálu nebo operu La Scala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle místních se terorismus Itálii vyhnul kvůli policejním i vojenským hlídkám (ilustrační foto) | Foto: ČTK, René Fluger

Itálie zatím nezažila žádný útok radikálních islamistů. Ochranu pamětihodností i turistů ale tamní bezpečnostní složky berou velmi vážně. „Je tu bezpečno, nic se nemůže stát,“ komentuje situaci jeden z vojáků, stojících na italském náměstí Piazza del Duomo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Itálie zatím žádný útok ze strany radikálů nezažila. Situaci svou reportáží přiblíží Robert Mikoláš.

Ten stojí před vchodem do katedrály, kde s ostatními příslušníky ozbrojených sil z bezpečnostních důvodů kontrolují všem návštěvníkům tašky a baťohy. Zároveň žádají turisty, aby citlivé fotky, zachycující hlídky a bezpečnostní opatření, vymazali ze svých telefonů i fotoaparátů.

„Zatím se nic nestalo, vlna teroru se Itálii doposud vyhnula. Je to díky tomu, že v ulicích hlídkují jak policisté, tak i vojáci,“ podotýká Giovanni, čtyřicetiletý bankéř z Milána.

Robert Mikoláš, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme