Vatikán odmítá americké návrhy na řešení "kostelní kriminality"

Mnoho amerických kněží přijalo s úlevou nový postoj Vatikánu k problému pedofilie v katolické církvi. Stalo se tak poté, co Vatikán odmítl návrhy amerických biskupů ohledně potrestání kněží, kteří se dopustili pohlavního zneužívání. Rozladěny jsou naopak oběti pedofilie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Foto: www.vatican.va

Vatikán dal jasně najevo, že návrhy amerických biskupů, kteří se snažili prosadit politiku nulové tolerance jsou matoucí, právně víceznačné, vágní a nepřesné. Společný postup proti pedofílii v americké katolické církvi u papežského stolce neprošel a Spojené státy čeká další silně emocionální debata, která znovu odhaluje rostoucí propast mezi věřícími a duchovenstvem.

Vatikán se s americkými biskupy dohodla na vytvoření společné komise, která by se nad přístupem k provinilcům i prevenci kostelní kriminality znovu podívala. Biskup Wilton Gregory upozornil na to, jak je těžké sladit univerzální pravidla s jednotlivými případy. To je také důvodem, proč řada amerických duchovních nová jednání o potrestání kněží přivítala.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme