Vatikán odmítl spolupracovat na vyšetřování pedofilních kněží

Server WikiLeaks zveřejnil další dokumenty. Tentokrát se týkají Vatikánu a jeho údajného přístupu ke zneužívání dětí kněžími. Katolická církev nedlouho po té vyzvala svět, aby k informacím z aktivistického webu přistupoval obezřetně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na náměstí Sv. Petra a Řím z kostela sv. Petra a Pavla (Vatikán) | Foto: Fotobanka stock.xchng, Matic Zupancic

Podle jedné ze zpráv odmítl Vatikán spolupracovat na vyšetřování případů zneužitých irských dětí pedofilními kněžími. Katolická církev podle amerických diplomatů argumentovala tím, že Irové nepožádali o spolupráci oficiální cestou. Vedení církve prý také požadavek považovalo za narušení svrchovanosti Vatikánu.

Další depeše se týká britských vztahů s Vatikánem. Britové prý měli obavy z papežovy nabídky anglikánům ke konverzi ke katolické víře. Citovaní britští diplomaté se prý báli, že vyvolá v Británii protikatolické násilí. Vztahy mezi oběma církvemi byly prý tehdy nejchladnější za posledních 150 let.

Příznivci zakladatele WikiLeaks Juliana Assenge chystají po celém světě proti jeho zatčení protesty. Sejít se mají ve Španělsku, Nizozemsku, ale také v Kolumbii Mexiku nebo Peru.

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme