Vatikán odsoudil udělení Nobelovy ceny za výzkum na umělém oplodnění

Vatikán ostře odsoudil výběr laureáta letošní Nobelovy cenu za fyziologii a lékařství. Švédská akademie věd cenu udělila Robertu Edwardsovi, britskému průkopníkovi umělého oplodňování ve zkumavce. Vatikán sice od roku 2008 uznává umělé oplodnění ve zkumavce, ale rozhodnutí Švédské akademie věd považuje při nejmenším za nevhodné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Edwards

Předseda papežské akademie pro život monsignor Ignacio Carraso de Paula prohlásil, že bez Edwardse by neexistoval trh, na kterém se prodávají miliony vajíček, ani množství mrazáků s embryi, odsouzenými většinou k zániku při přenesení do dělohy anebo končící opuštěná.

Bez Edwardse by také, podle monsignora Carrasca, neexistoval chaos kolem umělého oplodnění a nepochopitelné případy dětí, narozených pronajatým babičkám či matkám.

Vatikán sice v poslední písemné nótě svou kritiku zmírnil, ale zastává nadále názor, že umělé oplodnění ve zkumavce je vážný morální problém, protože vede k selekci a zániku lidských bytostí v embryonálním stavu.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme