Papež František rušil kvůli nachlazení většinu mší a audiencí. Výsledky testu na koronavirus má negativní

Test na koronavirus podstoupil i papež František, jeho výsledek je negativní. Informaci přinesly v úterý italské noviny Il Messaggero. Třiaosmdesátiletá hlava církve minulý týden poprvé zrušila některé audience a mše kvůli údajnému nachlazení. Vatikán informaci dále nekomentoval.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František rušil minulý týden audience a mše kvůli nachlazení | Foto: Pierre Emmanuel Deletree | Zdroj: Reuters

Papež také v neděli oznámil, že se nezúčastní tradičního postního duchovního cvičení se svými blízkými spolupracovníky, které se mělo konat v kostelní rezidenci na jihu Říma tento týden.

Papež František nezrušil kvůli koronaviru mši, na audienci podával lidem ruce, políbil dítě

Číst článek

Odvolání většiny audiencí oznámil mluvčí papeže Františka Matteo Bruni minulý pátek, jako důvod bylo uvedeno, že se papež necítí příliš dobře. Ačkoli ve čtvrtek ještě odsloužil ranní mši v Domě Svaté Marty, následnou mši pro římské duchovní už vynechal. Přitom ještě ve středu rušení audiencí odmítal. Kromě generální audience na Svatopetrském náměstí odsloužil na Popeleční středu i tradiční mši. Už tehdy byl však nachlazený a chraptil.

„Chci vyjádřit svou blízkost trpícím nákazou koronavirem i zdravotníkům, kteří se o ně starají, stejně jako úřadům a všem, kteří pomáhají pacientům a snaží se šíření infekce zastavit,“ prohlásil ve středu k tisícům věřících, z nichž mnozí měli na obličeji ochranné masky a roušky.

Opatření související s obřady na Popeleční středu přijali například i na Filipínách, kde kněží místo obvyklého křížku popelem na čelo sypali věřícím trošku popela na hlavu, aby se vyhnuli fyzickému kontaktu a tím případnému šíření nákazy.

tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme