Vatikán: Papežův stav je vážný, ale stabilizovaný

Papež Jan Pavel II. pomalu umírá. Podle vatikánského mluvčího Navarra Vallse si svoji situaci uvědomuje a je klidný. Modlí se spolu s nejbližšími spolupracovníky. Za papeže se v modlitbách sjednocují i katolíci na celém světě. Ani Řím není výjimkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Pavel II.

Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

V Římě věřící zaplnili svatopetrský chrám a modlí se za papeže. Papežský vikář kardinál Camillo Ruini, povolaný do Vatikánu, protože podle kanonického práva právě on oznámí úmrtí papeže, pozval dnes Římany na 19. hodinu do sv. Jana Lateránského k velké motlitbě za Jana Pavla II. V celé Itálii se věřící modlí za papeže.

Do Říma se sjíždějí z celého světa kardinálové, kteří se zúčastní příštího konkláve. Je jich celkem 118. V Itálii byla z úcty přerušena rovněž předvolební kampaň pro důležité oblastní volby, které se budou konat v neděli a v pondělí.

Lékaři museli včera přistoupit k nespecifikovanému zákroku kvůli velkému poklesu krevního tlaku Jana Pavla II. Vatikánští představitelé podle agentury Reuters už začali nad možností papežova uzdravení projevovat pesimismus. Mnozí pod podmínkou anonymity souhlasili s názorem, že vstupuje do "závěrečné fáze" své vlády.

Papež byl v minulých týdnech už dvakrát hospitalizován kvůli dýchacím potížím. Lékaři mu do průdušnice koncem února voperovali kanylu, která mu pomohla při dýchání, ale vážně znesnadňovala artikulaci a papež se stal živým obrazem utrpení.

Vědunka Lunardi, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme