Vondráček po audienci u papeže: Mluvili jsme o vztahu církve a státu, na restituce v Česku nedošlo

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO byl na audienci u papeže Františka ve Vatikánu. Schůzka byla součástí návštěvy České biskupské konference a českých a slovenských politiků u příležitosti oslav tisícího stého padesátého výročí úmrtí svatého Cyrila. Podle Vondráčka se na schůzce projednávala hlavně obecná témata.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„My jsme se bavili o vztahu státu a církve v rovině, že je skutečně potřeba vést dialog. Bavili jsme se o důležitosti solidarity a o spolupráci. Řekl bych to opravdu v obecné rovině,“ uvedl poslanec pro Radiožurnál.

Vondráček dodal, že téma církevních restitucí v Česku s papežem vůbec neprobírali. „Není to věc vztahu Česka a Vatikánu,“ vysvětlil.

Schůzka trvala necelou půlhodinu a účastnil se jí také předseda Národní rady Slovenska Andrej Danko. Podle Vondráčka se proto papež František zajímal o československé vztahy a odkaz Cyrila a Metoděje.

Předseda sněmovny také znovu pozval papeže do Prahy. Navrhl přitom rok 2021, kdy si země bude připomínat 1100 let od smrti svaté Ludmily.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme