Vatikán razantně popřel spekulace o příčinách papežovy rezignace

Vatikán odsoudil zveřejňování nepotvrzených informací o nemravnostech ve vedení katolické církve. Sekretariát svatého stolce reagoval na ohlas článku publikovaného italským deníkem La Repubblica o kardinálských intrikách a sexuálních skandálech prelátů vatikánské kurie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Vatikánu Federico Lombardi | Zdroj: Reuters

Komuniké odsuzuje pokusy ovlivnit kardinály, kteří se připravují volit nového papeže, šířením neověřených, neověřitelných či dokonce falšovaných zpráv, které závažně poškozují osoby a instituce. A to právě v době, kdy kardinálové musí "v plné svobodě" volit nástupce Benedikta XVI.

Vatikánský mluvčí Federico Lombardi upřesnil, že nejrůznější informace, které přicházejí právě v těchto dnech, vrhají negativní světlo na katolickou církev, které neodpovídá skutečnosti.

Zatím kalifornský kardinál Roger Mahony oznámil, že je už na cestě do Říma a zřejmě se zúčastní konkláve, přestože skupiny amerických věřících požadují jeho vyloučení, protože kryl mnoho případů pedofilie kněží.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme