,Existuje mírová mise.‘ Vatikán je připraven pomoci s návratem ukrajinských dětí z Ruska, řekl papež

Vatikán je připraven pomoci s návratem ukrajinských dětí z Ruska, řekl novinářům na palubě letadla papež František při návratu ze své cesty do Maďarska. Informuje o tom agentura AP. Podle ní ho o to požádal tento týden ukrajinský premiér Denys Šmyhal při své návštěvě ve Vatikánu. Hlava katolické církve rovněž novinářům palubě letadla sdělila, že Vatikán je zapojen do „mírové mise“. Žádné detaily k této věci ale papež neuvedl.

Vatikán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež dostal pozvání na Ukrajinu od tamní vlády už několikrát, ale dosud tam nejel se zdůvodněním, že by chtěl jednat o míru také v Moskvě

Papež dostal pozvání na Ukrajinu od tamní vlády už několikrát, ale dosud tam nejel se zdůvodněním, že by chtěl jednat o míru také v Moskvě | Foto: Vatican media | Zdroj: Reuters

„Jsem připraven udělat cokoli. Existuje (mírová) mise, která není veřejná a která právě probíhá, až bude zveřejněna, řeknu vám o tom více,“ uvedl v neděli podle AP papež na dotaz, zda v Budapešti hovořil o mírových jednáních s maďarským premiérem Viktorem Orbánem či s představitelem ruské pravoslavné církve, budapešťským metropolitou Hilarionem.

Papež František se v Maďarsku setkal s uprchlíky. Vyzval, aby se na chudé a potřebné nezapomínalo

Číst článek

Papež v neděli novinářům v letadle také řekl, že je připraven pomoci s návratem ukrajinských dětí, které Rusko během této války odvezlo z Ukrajiny. Moskva to označuje za humanitární misi na ochranu ukrajinských sirotků a opuštěných dětí, Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu ale podezírá v této souvislosti Rusko z únosů.

O pomoc s návratem ukrajinských dětí z Ruska požádal podle AP papež při setkání 27. dubna ve Vatikánu premiér Šmyhal, který znovu pozval hlavu katolické církve na návštěvu Ukrajiny.

Papež dostal pozvání na Ukrajinu od tamní vlády už několikrát, ale dosud tam nejel se zdůvodněním, že by chtěl jednat o míru také v Moskvě.

Papež připomněl, že Vatikán se úspěšně angažoval též v jednáních o výměně zajatců v této válce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme