Vatikán vyzývá k ukončení okupace arabských území Izraelem

Vatikán vyzval mezinárodní společenství, aby prosazením již schválených rezolucí OSN ukončilo izraelskou okupaci arabských území. Stalo se tak na synodu biskupů k Blízkému východu, kterého se zúčastnil i papež Benedikt XVI.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská vlajka | Foto: Břetislav Tureček

Synod biskupů zaujal jasné a rozhodné stanovisko k palestinsko-izraelskému konfliktu. V závěrečném poselství se dovolává prosazení rezolucí OSN o hranicích z roku 1967, aby tak palestinský lid získal nezávislou a svrchovanou vlast a Izrael se mohl těšit míru a bezpečnosti, uvádí se v apelu.

Řecko-melchitský arcibiskup z USA Cyrill Salim Butros prohlásil, že už neexistuje preferovaný, vyvolený lid, protože všechny ženy a muži všech zemí světa se stali vyvoleným lidem a Izrael se proto nemůže opírat o biblický pojem zaslíbené země k ospravedlnění vyhošťování Palestinců. Pro Jeruzalém synod žádá zvláštní status města tří náboženství.

Vědunka Lunardi, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme