Vatikánská kolej Legionářů Kristových řeší další skandál. Její ředitel přiznal, že je otcem dvou dětí

Ředitel vatikánské mezinárodní koleje řádu Legionářů Kristových přiznal, že je otcem dvou dětí. V důsledku toho opouští kněžský stav. Pověst tohoto vlivného řádu přitom v uplynulých letech poškodilo už odhalení, že jeho zakladatel zneužíval seminaristy a zplodil několik dětí.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obleky pro kněží. Ilustrační foto. | Foto: Pavla Lioliasová | Zdroj: Český rozhlas

V dopise, který v sobotu řád zveřejnil, ředitel koleje Oscar Turrión přiznává, že se před několika lety zamiloval do jisté ženy a zplodil s ní syna a později i dceru.

Turrión, 49letý Španěl, kolej vedl kolej od roku 2014. Kolej slouží diecézním seminaristům, kteří studují na římských univerzitách. V současnosti jich zde žije asi 107, většina z Indie, Latinské Ameriky a Afriky.

Itálii vzrušil podivný skandál. Vatikán měl být zapletený do 34 let starého únosu patnáctileté dívky

Číst článek

Podle agentury AP jde v souvislosti s Turrionovým případem o citlivou věc kvůli jejímu mezinárodnímu přesahu a kvůli tomu, že biskupové seminaristy svěřují Legionářům, aby jim během studií v Římě zajistili kvalitní ubytování.

Legionáři Kristovi v prohlášení uvedli, že si jsou vědomi toho, že Turrionův případ má špatný vliv na seminaristy a křesťanské věřící.

Papež převzal kontrolu nad Legionáři Kristovými v roce 2010 poté, co se ukázalo, že tehdy už nežijící zakladatel řádu Marcial Maciel Degollado sexuálně zneužíval seminaristy a mladé kněze a že se dvěma ženami zplodil nejméně tři děti. Tento skandál poznamenal odkaz papeže Jana Pavla II., který za svého pontifikátu patřil k hlavním Macielovým stoupencům, uvedla AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme