Vatikánský vánoční stromek bude tentokrát z Belgie

Vánoční jedle na náměstí Svatého Petra ve Vatikánu bude tentokrát z Belgie. Pochází z lesů v Ardénách poblíž lázeňského města Spa. K výzdobě náměstí před nejslavnějším svatostánkem v Římě ji daruje belgický region Valonsko.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční strom ve Vatikánu

Vánoční strom ve Vatikánu | Foto: initaly.com

Strom je vysoký 30 metrů a jeho větve mají v dolních partiích rozpětí 8 metrů. V ardenských lesích roste už 90 let a váží přibližně 14 tun. Lesníci jej porazí 23.listopadu a na svatopetrském náměstí by se měl objevit v polovině prosince.

Kromě toho ještě Unie ardénských správců lesních školek pošle do Vatikánu 50 pěti až šestimetrových jedlí, které zkrášlí také interiéry budov v papežském státu.

Tradici umisťování velkého vánočního stromu na náměstí Svatého Petra založil před 25 lety papež Jan Pavel II. Od té doby se různé evropské regiony ucházejí o čest vánoční strom pro výzdobu náměstí dodat.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme