Včerejší nehodu jede vyšetřovat naše komise

Do Kosova odletěla vyšetřovací komise sestavená náčelníkem generálního štábu. Bude zjišťovat příčiny včerejší tragické dopravní nehody obrněného transportéru OT-64. O život při ní přišli dva čeští příslušníci mezinárodních jednotek KFOR a další tři byli lehce zraněni. Vypravení komise potvrdil mluvčí generálního štábu Vladimír Palán. Nehoda se stala včera odpoledne nedaleko základny 1. česko-slovenského praporu KFOR u obce Šajkovac. Zranění příslušníci kontingentu byli převezeni do nemocnice v Prištině. K možným příčinám nehody se generální štáb zatím nevyjádřil. Případ šetří i vojenská policie české armády a mnohonárodní vojenská policie KFOR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obrněný transportér před RSE | Foto: Jan Rosenauer

O život při nehodě přišli dva čeští příslušníci mezinárodních jednotek KFOR a další tři byli lehce zraněni. Vypravení komise potvrdil Radiožurnálu mluvčí generálního štábu Vladimír Palán: "Komise bude pracovat pod vedením náčelníka operační sekce Generálního štábu brigádního generála Karla Štefky. Její členové se na místě seznámí s dosavadním vyšetřováním, Cílem je získat co nejvíce informací o tragické nehodě. Případ šetří vojenská policie ČR a mnohonárodní vojenská policie KFOR."

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme