Včerejším rozsudkem kauza Lockerbie nekončí

Ani rozsudek nad obžalovanými Libyjci v případu Lockerbie, neukončil soudní maraton. V nizozemském Camp Zeistu se čeká na to, že advokáti odsouzeného Muhammada Midžrahího podají odvolání proti rozsudku, který poslal Libyjce na doživotí do vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozorovatelé v Camp Zeistu očekávají, že soud projedná Megrahího odvolání během tří až šesti měsíců. Případné námitky obhajoby vůči soudnímu procesu a doživotnímu trestu posoudí pět skotských soudců. Pokud tribunál potvrdí rozsudek a odvolání zamítne, bývalý příslušník libyjských tajných služeb bude ihned po verdiktu převezen do některého ze skotských vězení. Nejvíce se v této souvislosti mluví o pečlivě střežených věznicích v Glasgow nebo Edinburghu. Zatím však zůstává Libyjec na utajeném místě nedaleko bývalé americké letecké základny v Camp Zeistu, kde bude probíhat odvolací řízení. Diplomaté soudí, že Megrahí má jen minimální šanci napadnout rozsudek, který mu přinese minimálně 20 let odnětí svobody.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme