Vdova po bývalém jugoslávském vůdci Titovi bojuje o dědictví

Vdova po historickém sjednotileli jugoslávské federace Josipu Brozu Titovi Jovanka se dosud nevzdala dědictví po svém muži. Toto dědictví zřejmě dosahuje výše dvou miliard dolarů a zahrnuje také třetinu akcií vídeňského hotelu Imperial.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josip Broz Tito | Foto: titoville.com

Poprvé po smrti svého muže před 29 lety poskytla Jovanka Broz Titová rozhovor srbskému deníku Politika. Oznámila, že ji v poslední době navštívili a jednali s ní dva srbští politici, jedním z nich byl ministr vnitra Ivica Dačič.

Po celá uplynulá desetiletí údajně bývalí spolupracovníci Josipa Broze Tita po Jovance požadovali, aby se vzdala dědictví ve prospěch státu, což odmítala. Dosud žije v pronajatém bytě, kam ji přestěhovali po Titově smrti. Automobil, který měla kdysi k dispozici, se prý už nevrátil z opravy.

K návštěvám a pomoci svých příbuzných údajně potřebuje povolení státních orgánů a je v podstatě v domácím vězení. 85letá Jovanka Titová je veteránkou jugoslávské armády v hodnosti podplukovníka .

Přečtěte si také:
Jugoslávskému vůdci Titovi by bylo 117 let
Exkluzivní klub Bilderberg přemýšlí, kudy z krize
Královský palác v Bělehradě
Titův odkaz
25. 5. 1892: Narození Josipa Broze

Jaromír Janev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme