Vdova po oběti teroristů z RAF vrátila na protest proti filmu státní vyznamenání

Vysoké státní vyznamenání vrátila německému prezidentovi Horstu Köhlerovi vdova po jedné z obětí teroristů z Frakce Rudé armády. Ignes Pontová tímto nevídaným způsobem protestuje proti novému filmu o krajně levicové teroristické organizaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plakát k filmu Komplex Baader-Meinhofová | Foto: Bontonfilm

Rodina zavražděného Jürgena Ponta je údajně znechucena novým snímkem "Komplex Baader-Meinhofová", který nedávno dorazil do německých kin. Hodná odsouzení je prý hlavně scéna zachycující vraždu nešťastného bankéře.

"Ta je smyšlená od začátku až do konce," řekla serveru Welt.Online dcera jedné z prominentních obětí RAF Corinna Pontová. Vdova po bankéři je prý na nejvyšší možnou míru dotčena údajně komerčním a násilným zpracováním vraždy svého manžela, které považuje za veřejné ponížení pro celou rodinu.

Podle své dcery prý Ignes Pontová neviděla jinou možnost, jak upozornit na bezprecedentní znevážení památky zesnulého, než vrátit prezidentu Köhlerovi Spolkový záslužný kříž. Ten dostala v roce 1988 za šíření hudební osvěty mezi dětmi.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme