Ve Francii docházejí kvůli blokádě rafinerií pohonné hmoty

Ve Francii neutichají protesty proti důchodové reformě. Vážná začíná být situace s pohonnými hmotami, jejichž zásoby se po zablokování rafinerií výrazně krátí. Další velké stávky spojené s demonstracemi jsou v plánu na úterý.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka v Paříži proti důchodové reformě

Stávka v Paříži proti důchodové reformě | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

825 tisíc lidí podle policie, tři miliony podle odborů, takové jsou odhady počtu těch, kteří v ulicích francouzských měst protestovali proti penzijní reformě. Na závěr demonstrace v Paříži došlo na náměstí Bastily k výtržnostem a policie třicet lidí zatkla.

Stávky pokračovaly i v dopravě a v důsledku blokády rafinérií docházejí ve Francii pohonné hmoty. Na mnoha stanicích lze tankovat jen do třiceti eur, potíže hlásí i letiště, například Roissy v Paříži má zásoby jen do úterý. Senát by mohl o reformě hlasovat už ve středu.

Igor Maňour, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme