Ve Francii se žerty s bílým práškem nevyplácejí

Francouzská justice pohotově reaguje na vlnu korespondence s podezřelým bílým práškem. Vynesla už několik rozsudků nad vtipálky, kteří současnou paniku okolo antraxové hrozby zneužívají k hloupému žertování. Jak Paříže uvádí spolupracovník Radiožurnálu Zdeněk Müller, mezi dosud odsouzenými figuruje i jeden zástupce starosty z malé obce na pobřeží Atlantiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud

Tento volený zástupce místní správy poslal 11. října z dovolené svým pěti přátelům obálky obsahující mouku. Byl shledán vinným z toho, že se dopustil - jak uvedl soud - záměrně a promyšleně násilného činu. Byl odsouzen ke třem měsícům vězení, z nichž si odsedí nejméně dva a půl. Navíc musí zaplatit 20 tisíc franků francouzské poště a téměř 60 tisíc státu. V Rennes zase jistý údržbář poslal jedné zasilatelské firmě v obálce práškový cukr jako odpověď na reklamní dopis. Byl za to odsouzen k jednomu měsíci vězení nepodmíněně.

Policie České republiky vyšetřuje v souvislosti s rozesíláním výhrůžných dopisů a balíků tři lidi. Podle ministra vnitra Stanislava Grosse hrozí těmto osobám za šíření poplašné zprávy až pětileté vězení. Policie zatím žádnému z podezřelých nesdělila obvinění z trestného činu.

Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme