Ve Francii skončí soud kvůli financování kampaně bývalého prezidenta Sarkozyho

Ve francouzském Bordeaux skončí soud s lidmi obviněnými ze zneužití špatného duševního zdraví dědičky kosmetické firmy l´Oreal Liliane Bettencourtové. Obžalovaní ji údajně připravili o peníze, které pak využili k financování prezidentské kampaně Nicolase Sarkozyho. Rozsudek by bývalému prezidentovi mohl zkomplikovat možný návrat do Elysejského paláce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exprezident Nicolas Sarkozy

Exprezident Nicolas Sarkozy | Zdroj: Reuters

Případ Bettencourt by mohl být dnes definitivně uzavřen. Obviněno ze zneužití duševního stavu miliardářky z kosmetické firmy je více než deset osob. Mezi nimi jsou nejbližší spolupracovníci bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Na základě obvinění byli právě oni prostředníky mezi ním a miliardářkou, od níž údajně nosili stovky tisíc eur v hotovosti. Sarkozy podle některých informací získal od dědičky firmy l´Oreal na svou kampaň značné finanční prostředky.

Jeho spolupracovníci jsou obviněni z porušení zákona. Jejich odsouzení může zkomplikovat život i samotnému Sarkozymu, který ještě není z případu zcela venku.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme