Ve Francii stávkují pracovníci dopravy

Život ve Francii ochromil den sociálních protestů. Už od včerejšího večera stávkují letečtí dispečeři a od rána se do protestních akcí zapojili zaměstnanci veřejné dopravy ve velkých městech a také železničáři. Odpoledne se v Paříži koná velká manifestace na podporu veřejného sektoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice

V největších francouzských městech je dnes v důsledku stávkové protestní akce omezen provoz veřejné dopravy. Marseiile, Toulouse, Lyon a Lille hlásí silně narušený provoz většiny autobusových spojů, linek metra a příměstské dopravy. Obdobná situace je i v Paříži.

Většina Francouzů se však na předem ohlášenou akci připravila a raději si vzala volno. Proti předpokladům nevznikaly dnes ráno v okolí Paříže obvyklé dopravní zácpy a také provoz ve městě je nebývale klidný. Z velké části je omezen provoz francouzských letišť, která hlásí zrušení více než 80 procent plánovaných spojů.

Francouzské protesty se promítly také do provozu Českých aerolinií. Už včera byla zrušena linka z Prahy do Paříže. A jak potvrzuje ředitel vnějších vztahů ČSA Dan Plovajko, neletěl polední a to samé čeká večerní spoj. "Dnes ze tří letů jsou zrušeny dva odlety. Od zítřka už by se mělo létat standardně a my budeme nasazovat letadla s vyšší kapacitou, aby mohli odletět všichni cestujících, kteří se dnes nedostanou do letadla z důvodu zrušených letů."

Markéta Kaclová, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme