Ve Francii vychází kniha o odsouzeném makléři Kervielovi

Ve Francii vychází kniha s názvem Týden, kdy Kerviel nechal padnout světovou ekonomiku. Na pultech se objeví dva dny po rozsudku nad bývalým makléřem banky Societé Générale, který má jít na tři roky za mříže a uhradit ztrátu téměř pět miliard eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bývalý makléř francouzské banky Société Générale Jérôm Kerviel

bývalý makléř francouzské banky Société Générale Jérôm Kerviel | Zdroj: ČTK

Autorem knihy je Hugues Le Bret, bývalý šéf komunikace banky Societé Géneréle. Zatímco většina médií ve Francii rozsudek nad Kervielem kritizuje jako příliš tvrdý, tato kniha asi bude vyznívat v neprospěch makléře, který nepovolenými spekulacemi připravil bankovní ústav téměř o pět miliard eur.

Hugues Le Bret označuje jednání Kerviela ve všech směrech za hrozné a odporné. Kniha ale také odhaluje zákulisí francouzského bankovního systému před začátkem finanční krize. Le Bret v rozhovoru pro noviny říká, že v ní nešetří nikoho.

Sám odsouzený Jérôme Kerviel už před časem vydal knihu Lapen ve spirále, kde píše, že byl pouhým prostitutem v obrovské bankovní mašinérii.

Jan Pokorný, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme