Ve Francii vychází kniha o odsouzeném makléři Kervielovi

Ve Francii vychází kniha s názvem Týden, kdy Kerviel nechal padnout světovou ekonomiku. Na pultech se objeví dva dny po rozsudku nad bývalým makléřem banky Societé Générale, který má jít na tři roky za mříže a uhradit ztrátu téměř pět miliard eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bývalý makléř francouzské banky Société Générale Jérôm Kerviel | Zdroj: ČTK

Autorem knihy je Hugues Le Bret, bývalý šéf komunikace banky Societé Géneréle. Zatímco většina médií ve Francii rozsudek nad Kervielem kritizuje jako příliš tvrdý, tato kniha asi bude vyznívat v neprospěch makléře, který nepovolenými spekulacemi připravil bankovní ústav téměř o pět miliard eur.

Hugues Le Bret označuje jednání Kerviela ve všech směrech za hrozné a odporné. Kniha ale také odhaluje zákulisí francouzského bankovního systému před začátkem finanční krize. Le Bret v rozhovoru pro noviny říká, že v ní nešetří nikoho.

Sám odsouzený Jérôme Kerviel už před časem vydal knihu Lapen ve spirále, kde píše, že byl pouhým prostitutem v obrovské bankovní mašinérii.

Jan Pokorný, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme