Ve Francii začíná soud s fotbalisty Benzemou a Ribérym, měli sex s nezletilou

Ve Francii začal soud se dvěma francouzskými fotbalovými reprezentanty. Franck Ribéry a Karim Benzema jsou obviněni z pohlavního styku s nezletilou dívkou. Prostitutka s marockými kořeny Zahia ho údajně měla ve svých šestnácti letech s Benzemou a dalšími sedmi obviněnými, o rok později pak i s Ribérym. Ve Francii je prostituce nezletiletých nezákonná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší foptbalista Evropy Franck Ribéry z Bayernu | Foto: ČTK/AP

Případ se táhne od roku 2009, kdy se oba muži měli se Zahiou seznámit. Benzeny s ní měl mít styk v tomto roce, Ribéry o rok později. Prý si ji nechal dokonce dovézt do Mnichova jako dárek k narozeninám.

Benzema tvrdí, že s dívkou nic neměl. Ribéry ovšem přiznal, že s ní měl sex minimálně dvakrát, a omluvil se veřejnosti i své manželce. Oba shodně vypověděli, že nevěděli o nízkém věku Zahii, což samotná dívka ve svém svědectví potvrdila. Jejich advokáti se však marně snažili přesvědčit soudce, aby žalobu stáhl.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soudu s francouzskými fotbalovými reprezentanty informoval zahraniční zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Fotbalisté mohou být odsouzeni k tříletému nepodmíněnému trestu, což se ovšem nepředpokládá. Pravděpodobnější je pokuta, která může jít až do výše 45 tisíc eur, tedy zhruba 1,2 milionu korun.

Případ vzbudil ve Francii velkou pozornost a výrazně poškodil image obou reprezentantů, zvláště Ribéryho, který je otcem dvou dětí.

Podle některých komentátorů ho právě tato aféra mohla připravit o Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Je velmi těžké něco takového dokázat, prohlášení Světové fotbalové federace nicméně naznačilo, že Ribéry není vhodným reprezentantem, který by mohl být vzorem pro mládež z celého světa.

Mediální dopad Zlatého míče je obrovský. Ocenění nakonec získal Portugalec Cristiano Ronaldo.

Jan Šmíd, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme