Ve Francii zemřel jeden z nejoblíbenějších politiků

Zprávy o sněhové kalamitě vystřídala dnes ve francouzských médiích informace, že zemřel Phillippe Séguin, pravicový politik, o kterém mluví s úctou i jeho ideový oponenti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francie | Foto: www.mediterranean.com

Philippe Seguin zemřel dnes v noci ve svém bytě v Paříži. Přičinou smrti byl srdeční záchvat. To byla dnes jedna z hlavních zpráv všech zpravodajských rozhlasových stanic ve Francii. Odešel muž, který byl jednou z nejvýraznějších osobností gaullisticfké pravice. Zastával funkci předsedy nejvyššího kontrolního úřadu, byl svého času ministrem a šéfem Náurodního shromáždění. Patřil k vynikajícím řečníkům a na konci minulého století k nejoblíbenějším francouzským politikům.

Všichni, kdož se dnes k úmrtí Philipa Seguina vyjadřují, se shodují, že odešel nebojácný muž s výjimečným charakterem, člověk s odvahou a pevným přesvědčením. Za všechny jeden citát - Francie ztrácí muže, který do posledního dne sloužil státu.

Jan Pokorný, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme