Ve francouzských Alpách se zřítilo šest horolezců

Ve francouzských Alpách zahynulo šest horolezců. Jejich těla našel náhodně britský turista. Podle prvních výsledků vyšetřování je téměř vyloučeno, že by horolezce zavalila lavina. Nejpravděpodobnější příčinou jejich smrti je pád ze skalních útesů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Savojské Alpy | Foto: Jan Rosenauer

Zatím není známo, co mohlo být příčinou jednoho z největších neštěstí v Alpách za poslední roky, nebe bylo čisté a povětrnostní podmínky vynikající.

Přehrát

00:00 / 00:00

O neštěstí informoval v Ozvěnách dne spolupracovník ČRo ve Francii Jan Šmíd

Horolezci se zřítili při pokusu o zdolání vrchu Niege Cordie ve výšce přes 3500 metrů a jejich ostatky byly nalezeny na svazích horského masívu Ecrins. Jedná se o Francouze, polovina z obětí je z nedalekého Brianconu, kam byla dopravena těla obětí. Oběťmi hor se stali 2 muži, 3 ženy a 1 chlapec ve věku 16 let.

Existovala sice hypotéza pádu laviny, ale byla brzy vyvrácena a neštěstí je opředeno záhadou, protože alpinisté měli veškerou techniku a vzájemně se jistili.

Jde o největší tragédii v posledních letech. Avšak k podobnému neštěstí došlo před čtyřmi lety, kdy ve stejném masivu zahynulo pět členů jedné rodiny.

Milan Kopp, Jan Šmíd, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme