Ve slovenských školách se připravuje povinná národní výzdoba

Slovenská vlajka, text hymny i preambule ústavy. Školní třídy na Slovensku dostanou od 1. září novou národní výzdobu. Nařizuje to novela zákona o státních symbolech. Schválila ji ještě minulá vláda. A ta současná zatím nechystá změnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská republika | Foto: Emanuel Macoun

Někdejší pravicová opozice Ficovu vládu za její vlastenecké inženýrství pořádně kritizovala, zděděný zákon ale zatím měnit nebude. Premiérka Radičová pouze položertem navrhla, aby v rámci šetření vyráběly povinné symboly děti při výtvarné výchově.

Méně žertovné jsou náklady, které se s pořízením symbolů vážou. Vlajky a panely s textem hymny i částí ústavy přijdou na stovky eur a pro malé školy to může být citelný a hlavně trochu zbytečný výdaj.

Vlastenectví na Slovensku měl původně upravovat samostatný zákon. Jeho návrh z dílny Slovenské národní strany vzbudil ale na jaře takovou kritiku u veřejnosti, že ho Ficova vláda nahradila mírnější novelou.

Igor Maňour, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme