Ve Španělsku opět řádila ETA

Při explozi nálože umístěné v zaparkovaném automobilu ve východním Španělsku přišla o život šestiletá holčička a padesátiletý muž. K útoku v turistickém středisku Santa Pola se nikdo nepřihlásil, ale španělské úřady ho připsaly baskické separatistické organizaci ETA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda | Foto: Brno.cz

Zraněno bylo na 40 lidí, z nichž čtyři jsou ve vážném stavu. Holčička byla dcerou policejního důstojníka. Hrála si v domě, kde na ní při tlakové vlně po výbuchu spadl nábytek. Je to nejmladší oběť od ledna 2000, kdy ETA po 14 měsíčním příměří obnovila boje.

Organizace usilující o vytvoření baskického státu má od roku 1968 na svědomí na 800 lidských životů. Španělský ministr vnitra řekl televizní stanici Antena 3, že exploze poničila mnoho domů. Byly prý neobydlené, a proto je počet obětí nízký. ETA se většinou ke svým akcím hlásí i po několika týdnech. Často jsou jejími cíli právě turistická střediska.

Milan Kopp, Denisa Blažková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme