Ve Spojených státech se kvůli sněhové bouři ruší tisíce letů

Na severovýchod Spojených států se valí sněhová bouře. Letecké společnosti už preventivně zrušily přes dva tisíce letů. Omezení se týkají i spojů do Evropy. Nejhůře postižená jsou letiště v New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadla na letišti ve Washingtonu | Zdroj: Reuters

Americká média varují před bouří historických rozměrů. Takové přívlastky je sice lepší brát s rezervou, nicméně předpověď hrozivě vypadá.

Jak vysvětlují meteorologové, blíží se k sobě dva atmosférické systémy. Jeden přináší vlhký subtropický vzduch z jihu, druhý mrazivý arktický vzduch z oblasti Velkých jezer. Mají se setkat na severovýchodem USA.

Místy může podle meteorologů napadnout až metr sněhu a má vanout vítr o rychlosti až120 kilometrův hodině.

Podle serveru FlightAware, na který se odkazují americká média, jen dnes už byly zrušeny asi tři tisíce letů, a to jak po USA, tak směrem z Ameriky do zahraničí i nazpátek. Pro jistotu se ruší i další stovky letů s plánovaným startem zítra.

Spojení s Evropou se týkají řádově minimálně stovky letů. Všechny letecké společnosti doporučují cestujícím ověřit si na internetu nebo po telefonu, zda jejich let nebyl zrušen.

Odhaduje se, že bouří bude postiženo asi 50 milionů lidí na území od státu New Jersey po Maine u hranic s Kanadou. Je to velmi hustě obydlená oblast a jsou tam metropole jako New York či Boston.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme