Ve Spojených státech svůj hlas odevzdalo nejvíce krajanů v historii

Ve Spojených státech volil rekordní počet krajanů. Své hlasy Češi odevzdávali v New Yorku, Chicagu, Washingtonu a Los Angeles. Na tamních zastupitelských úřadech teď přepočítávají dohromady 565 volebních lístků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi v zámoří měli o volby překvapivý zájem | Zdroj: ČTK

Po uzavření volebních místností v Česku začali sčítat hlasy českých občanů v zahraničí. Velvyslanectví ve Washingtonu už své výsledky odeslalo Českému statistickému úřadu. Radiožurnálu to řekl mluvčí ambasády Martin Pizinger:

„Tady ve Washingtonu přišlo k volbám 126 voličů. V 15.45 pražského času jsme hlasy odeslali. Volilo více osob, těch, které máme zapsané na voličském seznamu. Osob s voličskými průkazy nebylo tolik, aby způsobili nějaký logistický problém.“

Sledujeme ONLINE: Po sečtení třetiny okrsků vede ČSSD před ANO a KSČM

Číst článek

Na generálním konzulátu v americkém New Yorku zaznamenali poměrně vysokou volební účast. Hlasy ještě stále sčítají.

„Celkově jsme se dostali na voličskou účast přes 80 procent. Bylo to způsobeno hlavně tím, že nám přišlo více než 150 lidí s voličskými průkazy,“ uvedl vedoucí úřadu Martin Dvořák.

Helena Berková, Pavlína Nečásková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme