Ve Spojených státech zabíjela tornáda

Více než 30 lidí zahubila tornáda, která se přehnala přes několik amerických států. Záchranné týmy v postižených oblastech pomáhají zraněným a zjišťují rozsah škod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tornádo | Foto: tornadochaser.com

Jak informuje severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, tornáda řádila hned v několika státech USA. Od jižní Louisiany, přes Tennessee a Ohio po Pensylvánii. V Bouřkovém pásu byla přerušena dodávka elektrické energie a telefonní spojení. Přístup do postižených míst ztěžují vyvrácené stromy a stožáry. Bouře se přesouvají na východ Spojených států a ostražití mají být i obyvatelé hlavního města.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Tornádo v USA

Bouřím padlo za oběť nejméně 33 obětí a 100 zraněných. Z toho stát Tennessee hlásí zatím 16 mrtvých, Alabama deset a Ohio pět. Po jedné oběti si živel vyžádal v Pensylvánii a v Mississippi. Dalších nejméně 150 lidí se pohřešuje. Podle meteorologů v pěti lokalitách ve středním a západním Tennessee větry dosahovaly až 225 kilometrů za hodinu. Nevyloučili ani, že by se další ničivé bouře nemohly opakovat.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme