Ve Spojených státech zemřel nejstarší muž na světě

Ve Spojených státech zemřel dosavadní nejstarší muž planety Walter Breuning. Bylo mu 114 let. Narodil se v roce 1896 v americké Minnesotě, zažil dvě světové války a vládu 21 prezidentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší muž na světě, Američan Walter Breuning, zemřel ve věku 114 let | Foto: AFP

Američan Walter Breuning měl několik rad jak se dožít dlouhého věku - smiřte se se změnami, i když se vám nelíbí. Jezte dvakrát denně, víc nepotřebujete. Pracujte co nejdéle a pomáhejte jiným. A nakonec - smiřte se smrtí. Takhle to aspoň řekl v rozhovoru, který loni na podzim poskytl agentuře Associated Press.

Většinu života pracoval na železnici, když ji v 67 letech opustil, pracoval na částečný úvazek do 99 let pro zdravotnickou organizaci. Ovdověl skoro před půl stoletím, žádné potomky po sobě nezanechal a zbytek dlouhého života strávil v místním domově důchodců.

Celkově byl Breuning druhým nestarším člověkem na světě po o měsíc starší Američance Besse Cooperové.

Prvenství v dlouhověkosti mezi muži teď patří po Breuningově smrti Japonci Kimurovi, který oslaví sto čtrnácté narozeniny v úterý. Podle demografické organizace GRC je na světě 85 lidí starších sto deseti let, jenom pět z nich jsou muži.

Vít Pohanka, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme