Ve stínu krize skončil pařížský aerosalon

V Paříži, na bývalém letišti Le Bourget, skončil 48. Mezinárodní letecký a vesmírný veletrh. Přestože byl zájem laické veřejnosti značný, na přehlídku nejnovější letecké techniky dolehl stín posledních neštěstí ve vzduchu a také globální ekonomické krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo společnosti One-Two-Go | Foto: www.aircraftspotting.net

Absolutním vítězem veletrhu může být francouzská stíhačka Rafal. Sjednocené arabské emiráty vážně uvažují o tom, že by právě tento supermoderní letoun nahradil letku dosavadních šedesáti letadel Mirage. Hodnota kontraktu by se pohybovala od šesti do osmi miliard eur. Pokračující jednání označil francouzský prezident Nicolas Sarkozy za vynikající zprávu.

Veletrh poznamenala vedle světové finanční krize, což se podepsalo na menším množství objednaných nových letadel, i tragédie Airbusu společnosti Air France, který se na cestě z Rio de Janiera do Paříže zřítil do Atlantického oceánu. A také sobotní havárie vrtulníku, který havaroval na východě Francie.

Francouzské sdělovací prostředky proto věnují zvýšenou pozornost právě bezpečnosti letecké dopravy. S koncem pařížského veletrhu zveřejnily přehled několika desítek leteckých společností z hlediska jejich bezpečnosti. Na prvním místě se umístily Singapurské aerolinie.

Přečtěte si také:
Jednotné evropské nebe má zefektivnit létání
Letecká doprava v Evropě by se mohla zrychlit
Aerolinky Virgin žádají revizi pravidel kontrol před nástupem do letadla
Cestování letadlem po Evropě bude pro vozíčkáře výrazně snazší
Nad Atlantikem je "otevřené nebe"

Jan Šmíd, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme