Ve stomilionovém indickém státě Bihár zcela zakázali alkohol

Úplný zákaz prodeje a konzumace alkoholu zavedly úřady indického státu Bihár. Stomilionový Bihár je tak už šestým státem v Indii, kde platí prohibice. V Indii se přitom v průměru na obyvatele pije přibližně třikrát méně alkoholu než v Česku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

alkohol | Foto: Fotobanka stock.xchng

Zákaz alkoholu byl jedním ze slibů, se kterým šla současná vládnoucí strana do voleb. Chtěli provést sociální změnu v Biháru, kde byla konzumace alkoholu v rámci Indie jednou z nejvyšších.

Nejprve byl zakázán alkohol místní produkce, teď je zapovězen prodej a konzumace alkoholu vůbec.

Nové opatření si prý veřejnost pochvaluje, především ženy, které jsou často terčem domácího násilí spojeného s alkoholem.

Bihár ale není prvním ani jediným státem v Indii, kde se zákaz alkoholu zavedl. Ve státě Gudžarát dokonce platí trest smrti pro výrobce a distributory nelegálního domácího alkoholu. Trest byl zaveden poté, co v Gudžarátu zemřela řada lidí na otravu metylalkoholem.

Zatímco Česká republika je v žebříčku spotřeby alkoholu se 13 zkonzumovanými litry alkoholu na hlavu a rok na devátém místě na světě, Indie je ve spotřebě alkoholu střídmá. Každý Ind v průměru ročně vypije 4,3 litru alkoholu.

Alkohol se v Indii pije spíše na venkově, kde se často podomácku vyrábí. Ve městech zase roste spotřeba piva.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme